Warning: Attempt to read property "post_content" on null in /www/doc/www.coolbergen.cz/www/wp-content/themes/Divi/includes/builder/feature/dynamic-assets/class-dynamic-assets.php on line 2078
Nový impuls výstavby apartmánů na Šumavě | Coolbergen consulting s.r.o.

Nový impuls výstavby apartmánů na Šumavě

Šumava byla vždy vyhledávaným místem odpočinku a mnoho lidí vlastní nebo by si přálo vlastnit rekreační nemovitost v přírodě Šumavských lesů.

Velmi žádaným místem byla dlouhodobě oblast Špičáku v okolí Železné Rudy, kde vznikaly různé projekty tzv. „druhého bydlení“. Dále pak oblasti okolo Zadova a Kvildy, poblíž města Vimperk. Zdejší developerské projekty byly vesměs poměrně úspěšné a rychle vyprodané. V současné době, kdy na jedné straně mnoho klientů vyhledává atraktivní a tedy rušná turistická centra – jako je např. obec Lipno nad Vltavou, na druhé straně roste i počet klientů, kteří hledají naopak klidné prostředí, s možnostmi sportovního užití a odpočinku v přírodě.
Úspěch projektu Šumavský Dvůr u Špičáku inspiroval mimo jiné k výstavbě dalších nových projektů, jako jsou Šumavské Stráně nebo Rezidence Klostermann ve zmiňované lokalitě. Developer V-Invest úspěšně dokončil svůj druhý projekt na Kvildě – Apartmány Maximilián – a nyní plánuje výstavbu nového projektu na Zadově. Lze předpokládat, že i tento projekt brzy najde svou klientelu. Zajímavé je, že nabídka je často zaměřena spíše na menší apartmány a ceny apartmánů zde jsou vyšší, než ceny apartmánů v okolí Lipenského jezera.
Zajímavým místem pro rekreační bydlení začíná být lokalita v jižní části Šumavy, a to zejména lokalita okolo obce Nová Pec. Před několika lety zde vznikl první větší projekt – se třemi apartmánovými domy Nova Lake Resort, a nyní zde vzniká nový projekt pod názvem Moldau Park Nová Pec. Oproti jiným projektům s rekreačními apartmány zde apartmány vzniknou v malých „rodinných“ domech. Projekt menšího rozsahu je nyní ve výstavbě a první část domů by měla být dokončena – podle informací zveřejněných na: www.rekreacninemovitosti.cz , do začátku letní sezóny 2019. Shodným prvkem všech projektů na Šumavě je jejich spojení s přírodou a se zimními radovánkami.
Zatímco projekty v okolí Špičáku odkazují na lyžování na druhé straně – v Grosse Arber (Velký Javor) v Německu, projekty na Kvildě využívají vlastní místní svahy a zařízení. Projekty okolo Nové Pece pak odkazují na nejvýznamnější lyžařskou oblast na Šumavě ležící na rakouské straně – na lyžařský areál „Hochficht“ a také na Schöneben. Obliba těchto areálů ještě vzroste, jakmile se zlepší jejich dostupnost díky právě probíhajícímu rozšíření silnice z Nové Pece směrem na Hochficht. Tím by zejména Hochficht mohl získat ještě větší ohlas u českých milovníků lyžování. Nové komfortní ubytování na české straně – v Nové Peci – pro ně bude připravené.
Letní návštěvnost Šumavy má v posledních letech stále rostoucí tendenci, a to zejména v důsledku velmi teplého počasí v nížinách, a dále kvůli obavám z bezpečnostní situace v některém z dříve oblíbených letních středisek v zahraničí. Rostoucí obliba tuzemské destinace, společně s rostoucí kupní silou, udělaly ze Šumavy centrum pro příjemnou dovolenou uprostřed přírody s komfortním ubytováním a službami. I v případě Šumavy platí – jak uvádí MF Dnes z 29.9.2018, že: „Určité skupině turistů začíná vadit přeplněnost některých turistických center. Je patrné, že roste segment návštěvníků, kteří se záměrně vyhýbají přelidněným místům a snaží se vyhledávat atypická místa a atypické služby v atypických časech.“ Tento článek potvrzuje, že zájem o Šumavu bude v následujících letech nadále růst.